مسئولیت های اجتماعی

مسئولیت اجتماعی

با طبیعت زیستن، با جهان هستی هم­فاز شدن، بوی نار و بهار را حس کردن، با آبشار هم نوا شدن و با نسیم وزیدن، سرمشقی است که خداوند از ازل در نهاد تک تک مخلوقات قرار داده است و این انسان است که در نظام زندگی خویش گاه آن را به فراموشی می­سپرد.

اینک ما که بر این کره خاکی، که جانی است از جان جانان­مان، قدم گذارده­ایم رسالتی از نوع و جنس عشق خداوندی داریم، و گداختاری­ها دغدغه­شان حفظ این امانت ارزشمند خداوندی است. گروه گداختار همچون سازمان­های سرآمد دیگر، که پله به پله خواهان رسیدن به تعالی سازمانی­اند، تلاش بسیاری در حفظ مسئولیت اجتماعی خویش کرده است. چه بسا در این راه، چون کودکی نوپا باشیم ولیک در قبال این رسالت بزرگ، بار دیگر تجلی تفکر سازمانی و مسئولیت اجتماعی خود را با هدیه جهان پایدار به عزیزانمان تقدیم می­نماییم.

باشد که در این راه دست در دستان یکدیگر آهنگ وحدت و عشقمان روح جهان هستی را نوازش دهد.

تجربیات گداختار در گذشته:

 • سفر به زیستگاه یوزپلنگ

با همکاری سازمان محیط زیست تاکسی­درمی یوزی که در اسارت زندگیش به پایان رسیده بود در نمایشگاه بین المللی نفت و گاز تهران به نمایش گذاشته شد، هدف آن بود که اگر حرکتی صحیح در خصوص نجات چند قلاده باقیمانده از این موجود نشود فقط به آیندگان می­بایست این تاکسی درمی را نمایش دهیم. و در آخر نیز کودکان و بسیاری از بازدیدکنندگان از آن نقاشی کشیده و در نمایشگاه فرهنگ­سرای بوعلی سینا قرار گرفت.

 

 • کانون محیط بان

حمایت از آنان که همتی داشته و به محیط­بانان و افرادی که در خصوص حمایت از مرزهای طبیعی تلاش می­کنند، و چاپ تصویر خرس سیاهی که کمتر دیده و یا شناخته شده است.

 • تلاش­های امروز برای حل بحران آب

چاپ تصویر و شعار در خصوص حمایت از جنبش­هایی که تشویق به مصرف بهینه آب می­نمایند، همچنین مسابقه­ای هم در خصوص چگونگی مصرف بهینه آب و جمع­آوری ایده­ها در نمایشگاه بین­المللی انجام گرفت.

 • کاشت نهال

چندین راس درخت مفید با همکاری کلیه همکاران در مجتمع گداختار واقع در منطقه ی صنعتی حاجی آباد کاشته شد.

 • پخش کاکتوس

در راستای مصرف بهینه، آب گیاه کاکتوس که با زهکشی مناسب خاک نیاز کمتری به آب دارد در نمایشگاه به مدعوین و بازدیدکنندگان هدیه داده شد.

 • هدیه تخم گل

دستم بوی گل می­داد، مرا به جرم چیدن گل محکوم کردند، اما هیچکس فکر نکرد شاید من شاخه گلی کاشته باشم.

 

 

در پکیج­های آموزشی و اطلاعات ارائه شده به مدعوین و شرکت کنندگان نمایشگاه، بسته­ای از تخم گل همراه با راهنمای نحوه کاشت و نگهداری هدیه داده می­شد، تا فرهنگ کاشت و امید به فردا را بیشتر در بین عزیزان ناظر باشیم.

ü       حذف پوشش کلتار به دلیل آلودگی­های زیست محیطی

این نوع عملیات که برای شیرآلات دفنی انجام می­پذیرفت، پس از آگاهی از عوامل مخرب قیر بر آب و هوا و طبیعت به طور کامل حذف گردید.

فعالیت­های عام المنفعه

 • مراسم اهداء افطاری،

از سوی دسته­ای از عزیزان مطلع شدیم که کودکان ناشنوا و یا کم شنوا در خانواده­هایی زندگی می کنند که نیازهای اولیه زندگی نیز برایشان آرزویی است. با همکاری تیم آموزشی آنها توانستیم در تهیه و پخش افطاری سهیم باشیم.

 • جامعه موسسه یاوری

حمایت مالی و معنوی در این موسسه در خصوص ساخت مدارسی در مناطق محروم ایران انجام پذیرفت.

 • حمایت از دانش آموزان سیستانی

با توجه به دریافت این خبر که چندین مدرسه در آن منطقه نیاز به کامپیوتر دارند چندین دستگاه کامپیوتر موجود در محل کار به آن محل ارسال گردید.

حمایت­های فرهنگی، علمی و چاپ کتاب

با توجه به اینکه بعضی موسسات و یا نویسندگان نیاز به حمایت مالی برای چاپ کتاب مفید خود از نظر محتوایی داشته اند چندین کتاب چاپ و در نمایشگاه­ها و مناسبت­های مختلف به دیگران هدیه داده شده که در ذیل اسامی بعضی آمده است.

-کتاب مدیریت دکتر الوندی، قدرت، جهان پایدار( در خصوص زندگی سالم با کمترین آسیب به طبیعت)، پکیج مدیریت، کتاب راز، بازی ها، خود­فریبی، چگونه شاد باشیم.

 • اسپانسری گداختار در برگزاری سمینار بین المللی Valve World

با توجه به اینکه یک شرکت اروپایی برای اولین بار درخواست برگزاری یک سمینار تخصصی در حوزه شیرآلات را داشته گداختار کلیه امور اجرایی و حمایت­های خاص را از آنها ارائه داد.

 • حمایت از پایان نامه­ها

از دانشجویانی که در مرحله پایان نامه ی خود نیاز به یک محیط واقعی و پویا داشته اند حمایت شده و کلیه کارکنان در خصوص ارائه آمار و تکمیل مستندات یاری می شوند.

 • ارائه پروپزال به دفتر اقتصاد کلان ریاست جمهوری

این پروپزال که به چاپ هم رسید در خصوص بهینه­سازی مصرف انرژی بوده است.

 

حمایت از هنر ایرانی

 • ( ارائه ی پکیج خوش نویسی) ،

این پکیج که توسط یک گروه هنرمند و آشنا به آموزش تهیه شده بود همراه با یک سی­دی و ابزار کار تقدیم مدعوین و شرکت­کنندگان می گردید. شاید قدمی در خصوص حفظ خط زیبایی پارسی برداریم چرا که تکنولوژی هرچقدر هم گرانقدر باشد هنردست چیز دیگری است.

 • هدیه صنایع دستی (پارچه قلمکار، میناکاری، لوح با طرح هنر ایرانی)، ارائه ی پکیج ایرانگردی

گداختار با اهدای هرکدام از صنایع دستی­ها در نشست­ها و نمایشگاه­های ایرانی و خارجی هنر یک شهر یا منطقه­ای تاریخی را معرفی می نماید.

 • بررسی زلزله ی کرمانشاه

 • قرارداد کاری با دانشجویان و همکاری پاره وقت با آنها، ارسال پیامکهای صبحگاهی

شرکت گداختار به عنوان یک واحد تولیدی که سال­هاست سرمایه ی وقت و انرژی و توان خود را صرف تولیدات محصولات خاص جهت پیشبرد اهداف این مرز و بوم نموده است در خصوص مسئولیت­های اجتماعی خود نیز از این امر غافل نبوده و با توجه به مقتضیات زمان و شرایط پیش آمده تمام سعی خود را نموده است،

شاید بر اساس قوانین جهانی بسیاری از اصناف صنعتی بدلیل آسیبی که به محیط زیست و اکوسیستم می­زنند می­بایست در قبال آسیب­های وارده حرکتی داشته باشند ولیکن شرکت گداختار در یک حرکت خودجوش و با تمام علاقه و خواست خود پا در این راه نهاد، جهت بهره وری بیشتر از حرکت­های انجام شده

 • نمایشگاه­های برگزار شده و هدایا خود نشانی از این هدف هستند.

 • با تمام مواردی که در نوسانات قیمت کاغذ و دیگر موارد وجود دارد چاپ کتاب­هایی را به عهده گرفت.

 • انتشار نشریه­ای که سال­ها به شکل رایگان جهت ارتقاء دانش اهل فن این حوزه بوده است ادامه داشته است.

 • حمایت از صنایع دستی ایرانی و از نوع خاص خود در آن برهه زمانی که قلمکار بوده است و می­رفت تا به دست فراموشی سپرده شود و یا از دستگاه­های چینی نقش بردارد به جای دستان هنرمندان اصفهانی دوباره سهمی را در احیاء آن داشتیم.

 • همکاری پاره­وقت با دانشجویان مشتاق به یادگیری و ادامه تحصیل در بسیاری از سازمان­ها امکان پذیر نمی­باشد ولی با آگاهی به تمام عواقب که امکان ترک سازمان از سوی فرد پس از به­ دست آوردن تجربه و داشتن رزومه خوب بوده است ولیکن کماکان از حضورشان استقبال می­شود.

 

 

 

 

SQL requests:163. Generation time:2٫504 sec. Memory consumption:32.27 mb