تاریخچه

 

گروه گداختار سازنده و تامین کننده محصولات و خدمات شیرآلات صنعت نفت، گاز ، پتروشیمی و پالایشگاهی است. محصولات این شرکت طیف وسیعی از شیرآلات را شامل شده، همینطور خدمات فراهم شده توسط گروه گداختار در تمامی زنجیره ارزش صنعت شیرآلات گسترش یافته است.

شرکت توسعه و نوسازی صنایع گداختار یک شرکت کاملا خصوصی و خانوادگی است که در سال ۱۳۶۱ با ماشین ­کاری و ریخته ­گری قطعات مختلف صنعت نفت و گاز فعالیت خود را آغاز کرده است.

گداختار در ابتدا به عنوان یک مجموعه کوچک جهت ماشین­ کاری قطعات پایه­گذاری شد. در سال ۱۳۶۵ تولید قطعات یدکی و خدمات ماشین­ کاری در دستور کار شرکت قرار گرفت و در ادامه موفقیت­ های اولیه گداختار، در سال ۱۳۶۹ با اعمال تغییر ساختاری در راستای بنا نهادن یک مجموعه ریخته­ گری مورد تایید وزارت صنعت وقت، تمامی تجهیزات، شامل تجهیزات تولیدی و آزمایشگاهی این مجموعه که صدرفولاد گداختار نامیده شد، از کشور انگلستان تهیه و در مجموعه مورد استفاده قرار گرفت.

صدرفولاد گداختار به عنوان یکی از زیرمجموعه های گروه گداختار اولین مجموعه ریخته­ گری فولادهای آلیاژی ایران بود که در همکاری با تامین­ کننده­ های بزرگی چون فولاد مبارکه، فولاد اصفهان ، فولاد خوزستان و مانند آن، موفق به اخذ گواهینامه ISO 9002 در صنعت ریخته ­گری و ماشین­ کاری شده است.

در پی تلاش­ های مستمر واحد مهندسی و تحقیق و توسعه، در سال ۱۳۷۶ گروه موفق برای اولین بار در ایران، موفق به تولید شیرآلات مخروطی گردید که در پی آن شرکت ملی گاز ایران با تایید محصول تولید شده، اولین قرارداد جهت تولید ۲۰۰۰ قطعه شیر مخروطی را با گداختار منعقد نمود. در نتیجه خط تولید انبوه شیرآلات صنعتی تحت گواهینامه ISO 9001:94 برای اولین بار در ایران در صنعت شیرآلات ایجاد شد.

گداختار برای هموار ساختن مسیر جهت توسعه مستمر و حفظ رهبری بازار شیرآلات، پروژه تغییر ساختار مجددی در گروه اجرا نمود و در نهایت در سال ۱۳۸۳ شرکت توسعه و نوسازی صنایع گداختار به عنوان یک هلدینگ پا به عرصه وجود گذاشت.

مجموعه خدمات و تعمیرات شیرآلات تحت عنوان مهندسی خدمات پرند گداختار جهت ارائه خدمات تعمیر و نگهداری شیرآلات تاسیس و به ارائه خدمات در زمینه­ های مربوط پرداخته و با تعمیر بیش از ۱۴۰۰۰ شیر، خدمات خود را به محصولات تولیدی گروه گداختار و سایر تولیدکنندگان عرضه می­دارد.

در سال ۱۳۹۲ انتقال تکنولوژی و بومی­ سازی دانش تولید شیرآلات خاص صورت گرفته و برای اولین بار در ایران شیرآلات سرویس سرد به طور انحصاری در گروه گداختار تولید شد.

در سال ۱۳۹۵ شرکت توسعه و نوسازی صنایع گداختار به عنوان یک شرکت دانش­ بنیان تولیدی ثبت شده و در مسیر توسعه روزافزون خود قدم برمی­دارد. سبد محصولات شرکت توسعه یافته و ایده­های نوآورانه، آنچنان سرمشق این مجموعه قرار گرفته که امروزه گروه گداختار به عنوان یک شرکت دانش­ بنیان و پیشرو در صنعت شیرآلات ایران شناخته می­شود.

با تمرکز بر برنامه و پروژه­های دقیق تحقیق و توسعه، خرید و انتقال تکنولوژی، نمونه ­سازی و تولید انبوه شیرآلات خاص و فناورانه، گداختار به عنوان یک شرکت دانش ­بنیان در زمینه طراحی و تولید محصولات، اهداف خود را در مسیر تبدیل شدن به مرکز فناوری شیرآلات در ایران و منطقه دنبال می­کند.

در حال حاضر با تولید و نصب بیش از ۱۳۰ هزار شیر در انواع مختلف مخروطی، دروازه­ای، توپی، یک طرفه، کروی در بیش از ۵۰۰ طرح مختلف و در سایزهای ۲ تا ۵۶ اینچ و کلاس فشاری تا ۲۵۰۰، گروه گداختار به عنوان پیشرو و بزرگترین شیرساز بخش خصوصی شناخته می­شود.

گروه گداختار با داشتن پنج کسب و کار زیر مجموعه در زمینه ­های تولید شیرآلات، تعمیرات و سرویس و خدمات پس از فروش و مرکز سرویس شیرآلات، ریخته ­گری شیرآلات، تامین و بازرگانی شیرآلات خاص و آموزش­ های تخصصی از قوی­ ترین گروه­ها در حوزه شیرآلات در بازار ایران می­باشد و چهار دهه رشد و تکامل مستمر و منظم را در طراحی، تولید و ارائه خدمات شیرآلات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی تجربه کرده است.

SQL requests:162. Generation time:5٫116 sec. Memory consumption:37.05 mb